کیفیت

آنچه که باید راجع به چینی بهداشتی بدانیم

آنچه که باید راجع به چینی بهداشتی بدانیم

در هنگام خريد چه نكاتي را مد نظر قرار دهيم؟

انتخاب سایز و نوع قطعه متناسب با فضا و مکان نصب قطعه، شفافیت ،کیفیت سحطحی،پیچیدگی یا افتادگی ، وجود ترکهای بدنه و یا لعاب ، سوراخهای سوزنی ، بهداشتی بودن سطح، آلودگیهای لعاب، صاف بودن سطح ساپورت و عدم وجود فاصله در نقاط تماس قطعات با یکدیگر(روشوئی با پایه، روکابینتی با کابینت)

در هنگام خريد چه نكاتي را مد نظر قرار دهيم؟

انتخاب سایز و نوع قطعه متناسب با فضا و مکان نصب قطعه، شفافیت ، کیفیت سطحی ، پیچیدگی یا افتادگی ، وجود ترکهای بدنه و یا لعاب ، سوراخهای سوزنی ، بهداشتی بودن سطح، آلودگیهای لعاب، صاف بودن سطح ساپورت و عدم وجود فاصله در نقاط تماس قطعات با یکدیگر(روشوئی با پایه، روکابینتی با کابینت)

شفافيت قطعات خزر چقدر مي باشد ؟

شفافیت قطعات خزر که توسط دستگاه مخصوص اندازه گیری شده، بین 98 تا 101 درجه بوده که حتی از برخی قطعات با کیفیت اروپایی نیز بالاتر است

چگونه مي توان يك كيفيت سطحي خوب را تشخيص داد ؟

با نگاه کردن قطعه در زیر نور مهتابی، هرچه سطح قطعه صاف تر باشد قطعه موج کمتری دارد. همچنین با دست کشیدن بر روی سطح قطعه موج و ناصافیهای روی سطح قابل تشخیص است.

موج لعاب چه تأثيري دارد ؟

درصورت شدت موج ، می تواند باعث ماند آب و درنتیجه جرم گیر شدن لعاب گردد .

افتادگي يا پيچيدگي در قطعات چه مشكلاتي را ايجاد مي كنند ؟

در صورتیکه این عیوب شدید باشد ، موجب ایجاد اشکالاتی در نصب و عملکرد قطعه می گردد . این موضوع خصوصاً در مورد فرنگی ها و روشوئی ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وجود ترك در قطعه چه اشكالي ايجاد مي كند ؟

ترکها به مرور زمان رشد کرده و می توانند باعث شکسته شدن قطعه گردند.

چگونه تركها را تشخيص دهيم ؟

ترکهای بدنه به راحتی توسط چشم قابل تشخیص هستند ، اما برای تشخیص ترکهای روی لعاب می بایست روی آن با ناخن بکشید اگر ترکی وجود داشته باشد آنرا حس خواهید کرد .

براي شستشوي محصولات خزر  بهتر است از چه نوع شوينده هايي استفاده شود ؟

از آنجا که محصولات خزر  در مقابل انواع اسید و بازها تست شده و از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردارند ، می توانید از هر نوع شوینده استاندارد استفاده کنید .

آنچه که باید راجع به چینی بهداشتی بدانیم

مقاومت محصولات خزر  در برابر لكه چگونه است ؟

محصولات خزر  در برابر موادی که لکه زایی بسیار شدیدی دارند تست شده و مقاومت بالایی از خود نشان داده اند

جذب آب چيست و چه تأثيري در كيفيت قطعات دارد ؟

جذب آب یک قطعه چینی بهداشتی طبق استاندارد بین المللی می بایست کمتر از نیم درصد باشد .این قضیه به خصوص برای توالت های زمینی و فرنگی اهمیت می یابد . چون در تماس مستقیم با فضولات بوده و در صورتیکه جذب آب آنها بالا باشد ، باعث تجمع آلودگی ، بوی بد و ایجاد محیطی غیر بهداشتی می گردد . حتی ممکن است بدلیل جذب آب و انبساط بدنه باعث ایجاد ترک و شکست قطعه به مرور زمان گردد . یکی از آسانترین روشهایی که بطور نسبی می توان میزان جذب آب قطعات چینی بهداشتی را با هم مقایسه کرد چکاندن یک قطره آب روی قسمت لعاب نخورده بدنه و مقایسه سرعت نفوذ آب در بدنه است . سرعت بالای نفوذ آب درون بدنه نشان دهنده بالا بودن میزان جذب آب قطعه است و این قطعه انتخاب مناسبی برای توالت های ایرانی و فرنگی نخواهد بود .

جذب آب قطعات خزر چگونه است ؟

جذب آب در قطعات خزر  کمتر از 0.5 درصد است و در مورد بهداشتی و بادوام بودن قطعه به شما اطمینان خاطر می دهد .

آيا مي توان قطعات چيني بهداشتي خزر  را با اسكاچ و يا سيمهاي زبر تميز نمود ؟

از آنجا که سختی محصولات خزر  بین 6.5 تا 7.5 است سختی بسیار بالایی دارد و به آسانی خراش نمی افتد

چگونه مي توانيم از بهداشتي بودن سطح مطمئن شويم ؟

هنگام خرید توجه کنید که قطعه ای را انتخاب کنید که نقاط بیشتری از آن لعاب خورده است . بهتر است حتی مناطقی که در معرض دید نیستند هم لعاب خورده باشند ( مثل لبه آبریز توالتهای ایرانی و فرنگی ). لعاب عامل اصلی بهداشتی بودن قطعه بوده و لعابی بهداشتی است که دارای پخت بهینه و حداکثر ساختار شیشه ای باشد . برای تشخیص نسبی این خاصیت ، می توانید مداد یا ماژیک وایت برد را روی آن کشیده و سپس با دستمال پاک کنید . اگر بدون برجا گذاشتن هیچ گونه اثری پاک شود ، نشان دهنده بهداشتی بودن سطح لعاب می باشد .

سوراخ سوزني در سطح لعاب به چه شكلي است و چه اشكالي ايجاد مي كند ؟

عبارتست از سوراخهای سوزنی بسیار ریز و قابل مشاهده بر روی سطح لعاب که سبب افت شفافیت و ناصافی گردیده و همچنین عامل اصلی در جرم گیری قطعه می باشد

منظور از آلودگيهاي لعاب چيست ؟

آلودگیهای لعاب شامل خالهای مشکی ، قهوه ای ، سبز ، آبی و ناخالصی های روی سطح لعاب می باشد .

خالهای مشکی ، قهوه ای ، سبز و آبی فقط در زیبایی ظاهری قطعه تأثیر داشته ولی در عملکرد قطعه اشکالی ایجاد نمی کنند ، اما ناخالصیهای روی سطح لعاب ، علاوه بر اینکه از زیبایی ظاهری قطعه می کاهد ، می تواند موجب تجمع آلودگیها و رسوب جرم در حین مصرف شود